Uithaal · Blogbericht

Wat Van Basten kan, kan Darkness88 beter

Dat Marco van Basten er een rommel van maakt bij het Nederland elftal, daar is iedereen het over eens. Daarom vroegen wij jullie San Marco te helpen. Alles onder het mom van, Wat van Basten kan, kan ik ook! Deze week is het de beurt aan Darkness88. Een 4-4-2 formatie in de vorm van een ruit. Van …

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

Marco van BastenDat Marco van Basten er een rommel van maakt bij het Nederland elftal, daar is iedereen het over eens. Daarom vroegen wij jullie San Marco te helpen. Alles onder het mom van, Wat van Basten kan, kan ik ook! Deze week is het de beurt aan Darkness88.

Een 4-4-2 formatie in de vorm van een ruit.

Van der Sar Melchiot - Heitinga - Boulahrouz - Emanuelson/Bouma De Zeeuw Seedorf - Sneijder Van Persie Van Nistelrooij Kuijt

Mijn Oranje zou zeer aanvallend spelen. Het systeem is 4-4-2 met op het middenveld een ruit en Robin van Persie als echte nummer tien. Voorin heb je kwaliteit rondlopen met Van Nistelrooij en Kuijt die beide bewezen hebben in een twee spitsen systeem goed te kunnen functioneren. Het middenveld is gebalanceerd met De Zeeuw als controlerende middenvelder en Sneijder zwervend over het veld. Seedorf moet doen waar hij goed in is, gaatjes dichtlopen en het spel simpel houden.

Achterin zijn de meeste problemen, vooral in de flanken ontbreekt het aan echte klasse. Emanuelson zou achterin voor hulp kunnen bieden met eventueel als back-up Wilfred Bouma. Melchiot moet maar weer eens laten zien wat hij in huis heeft en ik weet zeker dat hij een redelijke rechtervleugelverdediger zou zijn. Kromkamp vind ik niet het niveau hebben. Hoewel Ooijer en Boulahrouz misschien meer voor de hand liggen in het centrum heb ik deze liever neit, omdat ik ze beiden opbouwend niet sterk vind. Boulahrouz is een uitstekende mandekker en Heitinga kan verschrikkelijke goede lange passes geven en opbouwen. Op deze manier breng je de balans achterin. Van der Sar als sluitpost behoeft geen uitleg.

Giovanni van Bronckhorst kan in plaats van De Zeeuw. Dat lijkt me duidelijk en dat kan een aardige concurrentiestrijd opleveren. Ik vind De Zeeuw op het moment soberder in zijn spel, type Gabri zeg maar, en ik denk dat je daar net iets meer aan heb. Eventuele variaties kunnen worden aangebracht door bijvoorbeeld Van Der Vaart als tien en Van Persie zwervend rondom Van Nistelrooij. Kuijt zou hierbij geslachtofferd worden. Ook Robben kan nog ingebracht worden, eventueel als vervanger Van Seedorf. Hierbij verhuist Sneijder naar rechts en komt Robben dus links te spelen. Gevolg is wel dat Van Persie niet als echte tien kan spelen.

Huntelaar lijkt buiten de boot te vallen, maar kan ingezet worden in plaats van Kuijt, al naar gelang de situatie. Kuijt vind ik balvast sterker, maar Huntelaar kan zorgen voor die verrassing. Ligt dus ook aan de tegenstander. Tegen een stugge fysieke tegenstander kun je misschien beter kiezen voor Kuijt, terwijl tegen een dartelend Italië Huntelaar je juiste man is.

Wil jij ook in deze rubriek komen? Stuur jouw inzending naar mij op. Zorg wel dat je bent ingelogd...

Let op mensen, stuur ook de visie achter je opstelling op en niet alleen de opstelling en de formatie. Daar kunnen we weinig mee

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗