Uithaal · Blogbericht

Anderlecht ontslaat Vercauteren

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

Vercauteren RSC Anderlecht heeft vandaag besloten om hun trainer Franky Vercauteren te ontslaan. De directe aanleiding hiervan was het 2-0 verlies op Germinal Beerschot zondagavond. Vercauteren stond al een tijdje onder druk maar nu is de kogel dan toch door de kerk.

Anderlecht maakte dit seizoen al een paar kleine crisissen mee. Na een tweede titel op rij met Vercauteren mikte het bestuur dit jaar op een goede prestatie in de Champions League en vanzelfsprekend het Belgisch Kampioenschap om het 100-jarig bestaan van de club gepast te vieren. Op het einde van vorig seizoen trok Anderlecht aan het langste eind in de spannende titelstrijd met RC Genk. Met technisch verzorgd en flitsend voetbal in de eindfase van het kampioenschap kon men de 2e titel van Vercauteren zeker verdiend noemen. Logisch dat zowel bestuur als fans hoge verwachtingen koesterden voor dit seizoen.

Maar Paars-Wit is dit seizoen nog maar een schim van zichzelf. In de voorronde van de CL moesten ze hun meerdere erkennen in Fenebahçe en ook in de competitie loopt het alles behalve gesmeerd. De grote vedetten zoals Hassan en Frutos blijven ver onder hun niveau en ook miljoenenaankoop Polak kan zijn hoge transfersom alsnog niet rechtvaardigen. De spreekwoordelijke druppel was het 2-0 verlies gisterenavond tegen een sterk voetballend Germinal Beerschot. Het bestuur besliste vandaag om Vercauteren opzij te schuiven en assistent Ariël Jacobs zal wellicht het seizoen volmaken.

Onder Vercauteren haalde Anderlecht wel twee keer de titel, het zogenaamde champagnevoetbal lieten ze maar zelden zien. De schuld van de malaise ligt echter niet alleen bij de trainer. Het vertrek van Tchité werd onvoldoende opgevangen, de nieuwe aankopen renderen niet en de toppers zitten niet in vorm of nemen hun verantwoordelijkheid niet. Het valt echter af te wachten of dit allemaal zal keren onder Jacobs. Vercauteren zal niet te lang zonder job zitten, wellicht zal hij aangesteld worden als technisch directeur.

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗