We moeten Ajax boycotten
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
De laatste tijd is er veel gesproken over de actie van cabaretier Eric van Muiswinkel en televisiemaker Jack Spijkerman, waarbij ze sporters oproepen om vooral niet naar China te gaan voor de Olympische Spelen. Erik en Jack zijn boos op China, omdat ze daar bezig zijn om mensenrechten schenden. Ieder zijn hobby denk ik dan maar.
Op zich hebben de heren wel een punt en dat punt wil ik graag even doortrekken naar Ajax. In december 2007 kondigde Ajax opgewonden aan dat ze een samenwerkingsverband was aangegaan met de Chinese voetbalbond, de Chinese staatstelevisie en de voetbalclub Beijing Guoan FC. De Chinese kinderhandjes maken al prachtige lederen voetballen, maar misschien kunnen de kindjes ook met hun voeten wel wat nuttig werk verrichten. Voor Ajax een win-win situatie. Gratis ballen en voetballers in één. Wat wil een mens nog meer.
Hey, maar dat is raar. Daar hebben we Jack Spijkerman helemaal niet over gehoord. Nou weten we natuurlijk al hoe hypocriet Spijkerman is, na zijn vertrek bij de VARA naar Talpa, maar het blijft vreemd gedrag. Waarom daarvoor wel een protestlied, terwijl de club waar hij zo’n fan van is vrolijk de banden met China aanhaalt?
Daarom ten minste ook voor Ajax een protestlied lijkt mij! Ik zet in:
-
"He, He! Ik verwacht Jack niet meer in de Arena,
want Ajax en China,
dat kan natuurlijk niet,
Dit is ons protestlied!"
Ik roep iedereen die de actie van Erik en Jack steunt op, om dan ook maar meteen Ajax te boycotten. Misschien in de vorm van een liedje, of er gewoon een paar maanden lang niet over praten. Negeren die handel. Het lijkt me logisch dat er niemand fan is van het schenden van mensenrechten, dus ik ga ervan uit dat er heel veel mensen deze boycot gaan steunen.
Ingestuurde liedjes lopen het risico gepubliceerd te worden.
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗