Rijkaard en Barcelona geven niet op
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Afgelopen weekend kropen Barcelona weer dichter bij Real Madrid. Barcelona won overtuigend van Levante (5-1), terwijl Real Madrid op een curieuze wijze van Getafe verloor (0-1). Op dit moment is het verschil tussen de twee clubs nog maar twee punten. Aan Rijkaard en Barça zal het in ieder geval niet liggen, zij worden gewoon kampioen!
Zal het Rijkaard ook lukken, kampioen worden? Dit seizoen zijn de spelers van Barcelona beduidend minder in vorm dan de afgelopen seizoenen. Zo haalt Ronaldinho te weinig het niveau dat hij halen kan, kampt Eto'o met veel blessures en is Henry niet op het niveau van zijn spel bij Arsenal. Het kan allemaal zoveel beter, daar in Barcelona. Tijdens de winterstop leek Madrid nog zeker van het kampioenschap. Barcelona zou het in ieder geval niet meer worden, nu staan de zaken er heel anders voor.

Onze grote vriend Frank Rijkaard, die als topcoach beschreven wordt, maar ondertussen wel één van de eerste coaches was die met Sparta degradeerde, heeft in zijn commentaar na de wedstrijd tegen Levante gezegd dat hij kansen ziet voor Barcelona om kampioen te worden. Hij geeft Real Madrid geen speciale aandacht, hierintegen focust hij zich helemaal op wat Barcelona doet. Hij zei: ,,Real Madrid is de nummer één in de tussenstand, omdat het tot nu toe beter gepresteerd heeft. Zij zijn het team dat de league leidt en dat is niet makkelijk. Het doel van elk team is nu om hen te verslaan. Wij geven echter niks op. Ik kijk niet naar wat Real Madrid doet in hun wedstrijden, wij maken ons alleen druk over onszelf. Het andere gedeelte is voor de journalisten om over te schrijven."
Rijkaard heeft er alle vertrouwen in. De media zaagt aan zijn poten. Dagelijks komt er nieuws dat Mourinho de nieuwe coach wordt, in de Spaanse kranten staat het elke dag vol van Barcelona, maar wanneer Barcelona kans blijft maken op zowel de Champions League als het kampioenschap is er weinig aan de hand. Het bestuur gaf eerder al aan dat wanneer Rijkaard één prijs wist te winnen (Champions League of kampioenschap) hij kon blijven.
Barcelona voetbalt elke week beter, terwijl Real Madrid stotterend aan het voetballen is. Zal het leuke spelletje dat Barça spelen kan er helemaal uit komen? Zullen ze alsnog kans maken op de dubbel? Rijkaard geeft met zijn Barcelona in ieder geval niet op!
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗