Sta toch eens stil bij: de man achter het scorebord
Tijdens mijn zoektocht naar onnozele baantjes in de voetballerij viel deze keer mijn oog op de man achter het scorebord. Eigenlijk is dat de man die de eindstand bepaald, want hij kan doen en laten wat hij wil. Als hij besluit om de stand aan te passen, dan doet hij dat. Zonder dat je er erg in h…
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Tijdens mijn zoektocht naar onnozele baantjes in de voetballerij viel deze keer mijn oog op de man achter het scorebord. Eigenlijk is dat de man die de eindstand bepaald, want hij kan doen en laten wat hij wil. Als hij besluit om de stand aan te passen, dan doet hij dat. Zonder dat je er erg in hebt zijn er ineens 2 doelpunten gescoord.
Met 'de man achter het scorebord' bedoel ik natuurlijk de man die het scorebord bediend en niet een ongelukkige supporter die toevallig achter het scorebord zit en niets van de wedstrijd kan zien. Dit voor de duidelijkheid, want niets is erger dan misleid worden door een kinderachtige woordgrap.
Weer ben ik genoodzaakt om terug te grijpen naar vroeger, toen alles beter was. Wie kan zich de mooie houten borden nog herinneren, waar men handmatig de score op moest bijhouden. Gewapend met een gammel houten trapje en de opgepoetste getallen 0 tot en met 9 zat de man ingespannen naar de wedstrijd te kijken. Het was altijd sneu om te zien dat hij teleurgesteld afdroop na een sobere 0-0. Het enige wat hij dan kon doen, was de bordjes weer opruimen.
Tegenwoordig hebben we voornamelijk elektronische borden maar een uitzondering is Quick Boys. Met een simpel drukknopje kan de man achter het scorebord de score heel simpel veranderen. Door deze uitvinding heeft deze man tijd over en is gepromoveerd met een dubbelfunctie door ook als lijnentrekker te fungeren.
De man achter het scorebord heeft alle macht in zijn vingertoppen maar mag het niet gebruiken. Hij moet het daadwerkelijke scoreverloop volgen, dat is zijn missie. De man achter het scorebord beschikt daarom vaak ook over een ijzeren discipline en een flink verantwoordelijkheidsgevoel. Daarom vind ik het op z'n plaats dat we eens stilstaan bij dit weggemoffelde beroep, respect voor hen die de score zo goed bijhoudt.
Eerder behandelde voetbal beroepen: Sta toch eens stil bij: gasbrander Sta toch eens stil bij: de vierde official Sta toch eens stil bij: de lijnentrekker Sta toch eens stil bij: de waterzakdrager Sta toch eens stil bij: de grasmaaiers
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗