Uithaal · Blogbericht

Staken van politie? Competitievervalsing!

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

politieMachtsmisbruik, dat is het eerste waar ik aan dacht toen ik vanochtend las dat de politie denkt om te staken bij PSV-Ajax. Eerder dit seizoen was dit ook het geval bij Ajax-PSV en Feyenoord-AZ. Gaat het voor de tweede keer dit seizoen verpest worden door de politie? 'Verwende kereltjes' zijn het.

De topper van het jaar, misschien wel de belangrijkste wedstrijd voor beide teams, gaat en mag toch niet verpest worden door de politie? De politiebond ACP heeft bij de gemeente Eindhoven gemeld dat ze mogelijk gaan staken. Een staking moet 48 uur van tevoren kenbaar gemaakt worden. Het gaat nog steeds om het CAO-conflict. Wanneer er vrijdag middernacht niet door minister Guusje ter Horst een beter bod is voor de politie, gaan de bonden harde acties voeren.

Toen dit zich in december afspeelde noemde de KNVB voorzitter Henk Kesler ze verwende kereltjes. Nu, ongeveer vier maanden later, kan ik me hier steeds beter in vinden. Het voetbal is de dupe van politie agentjes die vinden dat ze meer betaald moeten krijgen. Of ze dat ook moeten laat ik in het midden, maar door weer te dreigen om tijdens een voetbalwedstrijd te staken noem ik machtsmisbruik. Ik walg er in ieder geval van.

Ze gebruiken het voetbal weer om aan meer geld te komen. Los van het feit dat je twee wedstrijden verschuiven moet, beïnvloed je ook de competitie hiermee. De wedstrijd staat gepland voor nu, niet voor drie maanden. PSV en Ajax allebei in vorm, het staat bijna garant voor een topwedstrijd. Over een paar weken is deze wedstrijd misschien niet meer van belang, terwijl als Ajax zondag wint het nog behoorlijk spannend kan worden. Tevens verpest de politie het weekend van de zes miljoen voetbal liefhebbers in dit land.

Al met al: Competitievervalsing dat mede mogelijk gemaakt wordt door de politie!

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗