Uithaal · Blogbericht

Ook Belgie krijgt nieuwe competitie opzet

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

jupileeer.jpgOok België zal een grote wijziging krijgen in de hoogste voetbal divisie. Want ook België acht het nodig om het play-off systeem in te voeren. Het wordt niet precies hetzelfde systeem als in Nederland maar een variant hierop.

Eerder was er al bekend gemaakt dat de Nederlandse Eredivisie een metamorfose zal krijgen, nu zal ook de Belgische competitie er aan moeten geloven. Maandag 17 maart hebben de Belgische clubs van de hoogste klasse een akkoord weten te bereiken. In de Belgische competitie zullen vanaf het seizoen 2009/2010 maar 16 clubs deelnemen in plaats van 18. Ook zal er een play-offs systeem worden ingevoerd.

Een opmerkelijk feit is dat de club die bovenaan staat géén kampioen zal worden. Zes clubs gaan namelijk strijden om het kampioenschap in de play-offs en er zullen dan pas Europese tickets worden weg gegeven. Dit nieuwe systeem is tot stand gekomen nadat de grote clubs in België zijn gaan dreigen om de TV rechten individueel te gaan verkopen.

Ik zelf vind dit een belachelijk systeem. Via de play-offs gaan strijden om een Europees ticket is nog niet zo heel erg raar, maar wanneer je via de play-offs zal gaan moeten strijden voor het landskampioenschap vind ik dat toch wel iets te bizar. Een landskampioenschap is iets wat er gewoon bij hoort en waarvoor je al die wedstrijden hebt geknokt. Het is duidelijk, geld overheerst ook in België het spelletje.

jupilereeeee.jpg

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗