De speelsteden voor het Euro 2008
Voor vele voetbalfans is het EK-2008 een evenement om voor af te tellen. De voorbereidingen in Oostenrijk en Zwitserland draaien op volle toeren en ook bij de deelnemende landen beginnen de kriebels al flink te stijgen. Hoog tijd om eens een kijkje te nemen naar de verschillende voetbalaccommodat…
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Voor vele voetbalfans is het EK-2008 een evenement om voor af te tellen. De voorbereidingen in Oostenrijk en Zwitserland draaien op volle toeren en ook bij de deelnemende landen beginnen de kriebels al flink te stijgen. Hoog tijd om eens een kijkje te nemen naar de verschillende voetbalaccommodaties.
Om af te trappen beginnen we met Basel de stad telt ruim 166.000 inwoners en staat bekend om haar indrukwekkende cultuur. De stad Basel heeft op voetbal gebied niets te klagen want met FC Basel als topclub kent de stad een club die elk jaar weer in de voorrondes van de Champions League strijd. Basel is één van de vier Zwitserse steden waar het EK zal plaatsvinden. Voor de stad is dit een geweldige economische opsteker.
Het stadion waarin zal worden gespeeld is het St. Jakob Park, een sfeervol stadion waar de supporters dicht op het veld zitten. Het stadion zal voor het EK van aankomende zomer worden uitgebreid van 38.500 zitplaatsen tot 42.500 zitplaatsen.

Zürich mag niet ontbreken aan de lijst van Zwitserse speel steden de stad kent bijna 400.000 inwoners waarvan 30% bestaande uit buitenlandse nationaliteiten. Zürich staat bekend om haar grootschalige Economie. Alle belangrijke banken van Zwitserland zijn hier gevestigd en ook is het de handelsplaats voor Goud. Grasshoppers en FC Zürich zijn de twee grote voetbalclubs in Zürich. De clubs hebben samen al 38 landstitels weten te bemachtigen. Beide clubs zijn grote rivalen van elkaar en spelen samen (tot ongenoegen van de supporters) in het ´Letzigrund stadion´ het stadion heeft een capaciteit van 30.000 zitplaatsen en zal één van de vier Zwitserse voetbaltempels zijn voor het Euro 2008.

Bern de bondstad van Zwitserland is een stad vol met mooie bezienswaardigheden. In de stad wonen ongeveer 125.000 Zwitsers. Zo´n 70.000 mensen van de totale bevolking in Bern is gereformeerd. Door de stad heen loopt de rivier ´de Aare´. FC Bern is de kleinste club in de stad en komt uit in de 4de klasse, BSC Young Boys Bern is de grootste club en komt uit op het hoogste niveau in Zwitserland. De club bestaat 110 jaar en wist in die jaren 10 keer de landstitel te veroveren. De ´Young Boys´ spelen de thuiswedstrijden in het ´Stade de Suisse Wankdorf´ dat plaats bied aan 31.781 mensen. Een opmerkelijk feit van dit stadion is dat er op kunstgras wordt gevoetbald. Misschien dat dit op het WK in 2010 vaker zal gebeuren.

Genève is de laatste stad die in dit Zwitserse speelsteden overzicht voorkomt. De stad van circa 185.000 mensen is op Zürich na dan ook de grootste in Zwitserland. In de stad zelf ligt ook het vliegveld van Genève. Op voetbalgebied is deze stad groot, met als topclub Servette FC Genève kent de stad maar liefst 105 jaar voetbal op het hoogste niveau.
Sinds een paar jaar is de club vanwege financiële problemen herstart en komt tot op heden in de challenge league (II) uit. De ‘les grenats’ werden 17 keer kampioen, in 1999 vierden zij deze titel voor het laatst. Tijdens het EK worden er in de ‘Stade de Genève’ drie groepswedstrijden afgelegd. Tijdens die wedstrijden is er plaats voor 30.000 toeschouwers.

Het tweede land dat gastland zal zijn is Oostenrijk, Wenen zal één van de vier steden zijn die Oostenrijk zal vertegenwoordigen als speelstad. Met maar liefst 1.700.000 inwoners is Wenen de hoofdstad van Oostenrijk. Deze stad kon dus ook eigenlijk nauwelijks ontbreken aan de reeks van 8 steden. In Wenen zelf zijn er twee grote voetbalclubs, Rapid Wien en Austria Wien de clubs hebben al jaren rivaliteit met elkaar. Op voetballend gebied zijn beide ploegen dan ook de beste van Oostenrijk en de twee clubs proberen al jaren lang door te breken op Europees niveau. Het stadion waarin zal worden gespeeld (en tevens het stadion is voor de eindfinale) beschikt over een capaciteit van 50.000 zitplaatsen. Het ‘Ernst Happelstadion’ is een stadion dat géén vaste ploeg heeft, daarom is dit ook vaak het stadion waar de nationale ploeg zijn wedstrijden speelt.

Bij Salzburg zullen mensen misschien denken aan Mozart. De beroemde componist is in deze stad, met ruim 150.000 inwoners, geboren. Salzburg is een stad met een oude stijl en er zijn vele kerken en kastelen te vinden. Voetbal blijft in Salzburg ook niet onopgemerkt, met Red Bull Salzburg als topclub staan vele mensen dan ook niet voor een moeilijke keuze om een club te kiezen.
Co Adriaanse is trainer van deze levende club in de stad. Het stadion waarin de club zijn matches aflegt is het ‘EM-Stadion Wals-Siezenheim’ tijdens het EK zal het stadion plaats bieden voor 30.000 toeschouwers.

Innsbruck is een echte toeristen bestemming, in de winter is Innsbruck een wintersportgebied, maar ook in de zomer zijn er vele toeristen. De bevolking zal dus ook niet raar opkijken als er opeens honderden of misschien wel duizenden voetbalfans langs hun oprit lopen. De stad telt 140.000 inwoners. FC Wacker Innsbruck komt uit op het hoogste Oostenrijkse niveau. De club is al verscheidene malen opgeheven maar steeds wist de club zichzelf te redden. Weliswaar wel vaak onder een nieuwe naam. De club mag dan wel niet trots zijn op haar verleden, maar een behoorlijk stadion hebben ze wel. ‘Tivoli Neu’ is het stadion waarin de ‘Innsbruckers’ hun wedstrijden afleggen en heeft 30.000 zitplaatsen.

De laatste stad van deze reeks is Klagenfurt. Overigens ook de speelstad met de minste inwoners, de stad telt ‘slechts’ 90.000 inwoners. Klagenfurt beschikt over een kleine luchthaven en over een Universiteit. Een vrij kleine maar gezellige stad waar het voetbal erg leeft. SK Austria Kärnten is de grootste club in Klagenfurt en speelt uiteraard in de Oostenrijkse ‘Bundesliga’. Met als stadion het Worthersee Stadion beschikt de club over een mooi stadion dat tijdens het Euro 2008 elke wedstrijd met 32.000 joelende supporters gevuld zal zijn.

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗