Uithaal · Blogbericht

Sta toch eens stil bij: de wasvrouw

Wanneer je aan aparte voetbalbaantjes denkt, ga je toch snel voorbij aan de vrouw die de was moet doen. Ik kies met opzet voor een vrouw, omdat vrouwen gewoon beter zijn in wassen. Een man speelt rustig twee keer in dezelfde kleding en dat is natuurlijk niet de bedoeling. Ik denk dat de wasvrouw …

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

wasvrouwWanneer je aan aparte voetbalbaantjes denkt, ga je toch snel voorbij aan de vrouw die de was moet doen. Ik kies met opzet voor een vrouw, omdat vrouwen gewoon beter zijn in wassen. Een man speelt rustig twee keer in dezelfde kleding en dat is natuurlijk niet de bedoeling.

Ik denk dat de wasvrouw toch wel het meest smerige beroep heeft binnen de voetbalwereld. Je wil niet weten wat de wasvrouw voor vies ondergoed door haar vingers moet laten gaan. Spelers die tot het uiterste gaan zweten zich een ongeluk en ik vrees dat er naast zweet ook nog wel eens bruin streepje in een onderbroek voorkomt. Bah, bah en nog eens bah denk ik dan. De wasvrouw denkt dit echter niet, ze is er juist dol op. Vaak heeft de wasvrouw dan ook een fetisj voor ranzig ondergoed.

De wasvrouw met smetvrees daarentegen is dan weer heel blij met spelers die bijgelovig zijn en tijdens de wedstrijd de string van hun vriendin dragen. Nadeel daarvan is natuurlijk dan weer dat het voetbalbroekje wat smeriger is dan normaal. De wasvrouw met smetvrees draagt dan ook altijd rubberen handschoenen wanneer zij met de was bezig is.

Bij de keuze van de wasvrouw wordt vaak extra gelet op de grootte van haar tuin. Deze tuin moet groot genoeg zijn om de kleding van 11 spelers in op te hangen, dit inclusief trainingspak.

ModderNiet alleen na wedstrijden, maar ook na trainingen moet de was gedaan worden en dat betekent heel veel werk voor de wasvrouw. De wasvrouw is dus heel belangrijk voor de club, want één keer vergeten te wassen en het hele eerste elftal loopt stinkend in gore kleding op het veld. Denk volgende keer aan deze vrouw wanneer je stinkend je kleding in de wasmand gooit. Zonder deze vrouw zou er misschien wel helemaal geen voetbal meer zijn.

Tegenwoordig zijn de velden duidelijk beter dan vroeger. Slechte modderige velden waren funest voor ieders voetbaltenue. Zie hier een voorbeeld van een mindere grasmat. (Deze beelden zijn afkomstig uit Engeland en dus niet uit de Amsterdam Arena.)

Speel de video hierboven af. Bekijk op YouTube ↗

Meer beroepen waar het de moeite waard is, om even bij stil te staan:

Sta toch eens stil bij: de ballenjongen Sta toch eens stil bij: de moeder van de scheidsrechter Sta toch eens stil bij: de ballen-opblaasman Sta toch eens stil bij: gasbrander Sta toch eens stil bij: de vierde official Sta toch eens stil bij: de lijnentrekker Sta toch eens stil bij: de waterzakdrager Sta toch eens stil bij: de grasmaaiers

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗