Hooligans in Colombia
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Atlético Junior, een Colombiaanse voetbalclub uit de stad Barranquilla, speelde tegen Union Magdalena. Nadat een supporter een spandoek had afgepakt van zijn rivalen brak de hel los met een slachtpartij tot gevolg. Veertig hooligans raakten gewond tientallen zijn gearresteerd.
Over het algemeen vind ik de aandacht in de sportpers voor Hooligans overbodig aangezien dit eigenlijk niets met voetbal te maken heeft. Wat mij betreft een goede zaak dat er weinig aandacht aan wordt besteed bij de voetbalpraatprogramma's. Dit wil dus niet zeggen dat er helemaal geen rellen zijn.
Maar als je dan bericht over Hooligans, hou het dan netjes en laat duidelijk zien dat de agressievelingen verkeerd bezig zijn. De krant De Pers is helaas een uitzondering. Ze schenken de relschoppers niet alleen aandacht maar zetten er ook nog eens een spannend muziekje eronder om het nog spectaculairder te laten lijken. Terwijl, het enige wat ik zie is een stel debielen die in hun jeugd duidelijk wat te kort zijn gekomen en nu teveel vrije tijd hebben.
Zie hier de rellen in Colombia.
Helaas is er overal en altijd gedoe in de supportervakken en het gekke is dat het je club vaak alleen maar schaadt. Als je echt van je club houdt dan zorg je ervoor dat er geen gekke dingen gebeuren op de tribunes want het kost ze vaak duizenden euro's aan boetes en imagoschade bij sponsoren.
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗