Uithaal · Blogbericht

Het meest belachelijke voetbalspel ooit

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

Touhou Soccer 2Het meest bizarre voetbalspel ooit gemaakt moet natuurlijk uit Japan komen. "Als je Dragon Ball Z, Pokémon en PES combineert, wat krijg je dan?" moeten de makers gedacht hebben.

Touhou Soccer 2 is de naam van het spel. Alhoewel, met soccer heeft het eigenlijk weinig meer te maken. We berichtten al eerder over een Japans voetbalspel: Captain Tsubasa. Dat spel is in Europese ogen al curieus te noemen, maar het deed in ieder geval nog aan voetbal denken. In Touhou Soccer 2 roepen de hoofdpersonen magische krachten op, schieten ze raketten af en vernietigen ze hele steden om de bal maar in het doel te krijgen.

Speel de video hierboven af. Bekijk op YouTube ↗

De basis van het spel is een voetbalwedstrijd, waarin opmerkelijk karakters moeten proberen een doelpunt te scoren. Dit moet op strategische wijze volbracht worden. Tot zover dus nog goed te volgen. De hoofdpersonen hebben echter 'special abilities' waar Superman jaloers op zou zijn. Hoewel het weinig met voetbal te maken heeft zijn de supermoves wel mooi. Kijk maar eens naar de onderstaande filmpjes.

Touhou Soccer 2 Supermove 1 Touhou Soccer 2 Supermove 2 Touhou Soccer 2 Supermove 3 Touhou Soccer 2 Supermove 4

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗