Uithaal · Blogbericht

Engelse voetballers schnabbelen bij After Dinner Speakers

Veel profvoetballers die noodgedwongen moeten stoppen omdat de geest nog wel wil, maar het lijf weigert, die vallen vervolgens in een zwart gat. Dit is een bekend verschijnsel bewijst ook de Zembla uitzending uit 2004. Elke voetballer neemt daarom zijn maatregelen om dit te voorkomen . In Engelan…

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

razor-117x130Veel profvoetballers die noodgedwongen moeten stoppen omdat de geest nog wel wil, maar het lijf weigert, die vallen vervolgens in een zwart gat. Dit is een bekend verschijnsel bewijst ook de Zembla uitzending uit 2004. Elke voetballer neemt daarom zijn maatregelen om dit te voorkomen. In Engeland is er het fenomeen: After Dinner Speakers.

Een After Dinner Speaker is een persoon die na een formeel etentje een inspirerend maar vooral ook een leuk verhaal vertelt wat vervolgens eindigd in het uitbrengen van een toast. In Engeland is dit fenomeen erg populair onder gestopte voetballers, vooral omdat het goed verdient. In Duitsland noemen ze het ordinair 'schnabbels' en in Nederland...ook.

Aangezien niet iedereen kaal is en Jan van Halst heet, moeten ex-profs op zoek gaan naar alternatieven. Want na een succesvolle carrière als voetballer heb je een bekende kop en zijn er genoeg manieren om je portemonnee nog even flink aan te vullen.

Enkele ex-voetballers die hun diensten als spreker, presentator of dagvoorzitter tegen betaling aanbieden: Hans van Breukelen, Johan Cruijff, Barry Hughes, Rene van de Gijp, Youri en Jan Mulder, Wim Kieft, Ruud Gullit, Johan Neeskens, Frank en Ronald de Boer, Jan van Halst, Bryan Roy, Kees van Wonderen, Danny Blind, Hans Kraay Jr. en Sr, Peter van Vossen, John de Wolf etc... Ruud Krol en Wim Suurbier hebben zelfs de bijnaam schnabbel en Babbel gekregen.

In Engeland zijn er trouwens wel heel erg veel ex-profs in het schnabbel circuit. Daar maken ze zelfs promotiefilmpjes van zichzelf om meer klussen binnen te halen. Zie hier oud voetballer Neil 'Razor' Ruddock. (Ik zou hem misschien wel als Steven Segall look-a-like inhuren):

Speel de video hierboven af. Bekijk op YouTube ↗

Ik zie eigenlijk het liefste dat alle voetballers na hun carrière hun kennis en kunde proberen over te brengen op de jeugd en dat ze op die manier wat terug doen voor de club die hen groot hebben gemaakt.

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗