Wie wint de Gouden Bal 2008?
De dertig kandidaten die misschien wel kunnen rekenen op de Gouden Bal 2008 zijn weer bekend gemaakt. Het tijdschrift France Football heeft de namen zondagmiddag bekend gemaakt en nu blijkt dat Nederland drie spelers inbrengt op de verkiezing. In wiens handen valt Ballon d’Or dit jaar? De ondersc…
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
De dertig kandidaten die misschien wel kunnen rekenen op de Gouden Bal 2008 zijn weer bekend gemaakt. Het tijdschrift France Football heeft de namen zondagmiddag bekend gemaakt en nu blijkt dat Nederland drie spelers inbrengt op de verkiezing. In wiens handen valt Ballon d’Or dit jaar?
De onderscheiding, origineel in het Frans “Ballon d’Or”, wordt vanaf 1956 door het een Frans voetbaltijdschrift uitgereikt aan de beste Europese voetballer van het jaar. De winnaar wordt bepaald door een aantal voetbaljournalisten uit verschillende landen die aangesloten zijn bij de UEFA. Sinds 1995 konden ook de spelers van niet-Europese afkomst, maar die wel spelen in een Europese competitie, komen in aanmerking voor de trofee. Sinds vorig jaar kan iedere speler over de hele wereld verkozen worden.
In de historie van de verkiezing heeft Nederland altijd wel mee uitgekeken naar de onderscheiding. Zo hebben Marco van Basten en Johan Cruijff beide drie keer de Gouden Bal gewonnen. Ook Michel Platini (Frankrijk) won hem drie maal. Ook Ruud Gullit heeft als Nederlander de prijs eens gewonnen.
Vorig jaar nog won Kaká, spelend bij AC Milaan, de onderscheiding voor beste voetballer van het jaar. Verassend staat in de ranglijst van landen die de ‘bal’ het vaakst hebben gewonnen, Nederland op een eerste plaats. Frankrijk en West-Duitsland delen de tweede positie.

Dit jaar zal het weer spannend worden om wie de prijs in de wacht sleept. Nederland wordt in ieder geval vertegenwoordigt door drie spelers: Edwin van der Sar, Ruud van Nistelrooy en Rafael van der Vaart. Nederland staat hierdoor op een tweede plaats van het aantal genomineerden.
De koppositie hierin wordt vastgehouden door Spanje, die met een inbreng van zeven spelers verruit de meeste genomineerden heeft. Spanje dankt dit wel aan een door hun gewonnen EK in Oostenrijk en Zwitserland. Nederland staat dus tweede en diverse andere landen derde, die met twee spelers komen. Enkele andere spelers die meedingen naar de onderscheiding zijn Lionel Messi, Christiano Ronaldo, Iker Casillas en Fernando Torres.
De volledige lijst met genomineerden is te vinden op de site van FranceFootball.
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗