Fanatieke aanhang (3): springende voetbalfans
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Supporters zingen, supporters dansen, maar ze kunnen ook springen. In Duitsland lukte het de fans zelfs om een stadion letterlijk uit zijn voegen te laten barsten, wat een sfeer! We blijven dit keer ook nog even in Turkije, want daar weten ze ook wat sfeermaken is.
Dit keer belanden we in het Sükrü Saracoglu Stadion van Fenerbahce. De supporters van deze club springen er op los. Ze laten het hele stadion meedoen. Ik heb respect voor de manier van supporteren door de Turken, wat kunnen deze mensen feesten zeg.
In Nederland is dit wel anders, hier is het meestal maar één vak in het hele stadion die springt. Bij Nederlanders zou een tafereel als in Turkije pas mogelijk worden wanneer de nuchterheid opzij wordt gezet en dat is mogelijk hebben de Nederlanders in Bern getoond.
Bij Frankfurt gaan ze samen met Pippi Langkous helemaal los en ze hebben er niet eens een peijnenburg koekje voor nodig. Ook hier doen de eerste en de tweede ring mee en het is niet eens tijdens het Oktoberfest. Wel hebben ze in Duitsland gelijk halve liters bier, misschien helpt dat wel een beetje mee. Het is in ieder geval ook hier geweldig om te zien hoe deze supporters feesten.
Lees ook: Besiktas supporters Poolse supporters
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗