De goudhaantjes van de Jupiler League (BE)
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
België is allang geen topland meer op het gebied van voetbal. Het spel van de clubs wordt steeds slechter en slechter. De oorzaak ligt vooral bij de jeugdopleidingen, de jongeren worden niet meer genoeg gemotiveerd om echt de top te willen halen. Toch heeft ook België nog jeugdspelers waar de vaderlandse trots door schittert.
Jeugdopleidingen zorgen al sinds het begin van het voetbal voor gespreksstof, niet alleen in België maar in heel Westelijk Europa. In België krijgt de jeugd tot op de dag van vandaag te weinig kansen enkel Standard heeft nog een jeugd die regelmatig wedstrijden te spelen krijgt in de A-kern. Standard heeft namelijk een kleine kern en kan zo tieners en andere jonge talentvolle spelers voldoende perspectief bieden. Op deze manier zijn spelers als Axel Witsel, Marouane Fellaini, Sinan Bolat tot hun huidig status gekomen. Deze spelers die de afgelopen twee seizoen veel naam hebben gemaakt hebben absoluut veel kwaliteiten. Hun capaciteiten zijn niet alleen in België opgemerkt, maar veel belangrijker is dat ze door buitenlandse clubs zijn gescout. Indien je aan een scout van een gemiddelde ploeg in de Premier League zou vragen hoeveel er kan gegeven worden voor een speler als Witsel, dan zal het bedrag niet ver verwijderd zijn van de 20 miljoen. Dit bewijst dat een land als België ondanks de zeer kleine oppervlakte toch een rol van betekenis kan spelen in voetballend Europa.
Naast het opleiden van eigen talent moeten Belgische clubs ook in het buitenland op zoek gaan naar talentvolle spelers. De tijd van ‘De Stanic’ en de ‘De Radzinski’ is helaas voltooid verleden tijd. Toch mogen we niet panikeren. Ronald Vargas, Milan Jovanovic, Jan Polak en Elyaniv Barda zijn spelers die allen ook in een sterke Europese competitie hun stempel zouden kunnen drukken. Dat bewijst de interesse die in hen gemoeid is. Het zijn vier goudhaantjes die onze vaderlandse competitie toch nog iets van kleur geven, allemaal op hun eigen manier. Maar niet alleen voor hun club zijn deze voetballers belangrijk, ook in het nationale elftal groeit de hoop weer op succes met de talenten van de afgelopen jaren. België is bezig aan een ommekeer van haar vrije val, de blikken zijn weer op de toekomst gericht.
Een korte biografie van de vier Belgische voetballers:
Naam: Ronald Vargas
Leeftijd: 22 jaar
Vorige club: FC Caracas (Venezuela)
Geschatte waarde: €10 miljoen
Positie: (Aanvallende) Rechtermiddenvelder
Prijzen: Beste Venezolaan 2008
Club met interesse: Hertha BSC Berlin (Duitsland) & Osasuna (Spanje)
Naam: Milan Jovanovic
Leeftijd: 27 jaar
Vorige club: Mokomotiv Moskou (Rusland)
Geschatte waarde: €15 miljoen
Positie: Linkermiddenvelder / Aanvaller
Prijzen: Profvoetballer van het jaar 2008
Club met interesse: Real Madrid (Spanje) & Bayern München (Duitsland)
Naam: Jan Polak
Leeftijd: 27 jaar
Vorige club: FC Nürnberg (Duitsland)
Geschatte waarde: €10 miljoen
Positie: Centrale middenvelder
Prijzen: Geen
Club met interesse: Momenteel geen
Naam: Elyaniv Barda
Leeftijd: 27 jaar
Vorige club: Hapoel Tel Aviv (Israël)
Geschatte waarde: €7,5 miljoen
Positie: Aanvaller
Prijzen: Geen
Club met interesse: Momenteel geen
Er kunnen meerdere antwoorden worden gegeven.
Dit artikel is geschreven door Messiboy2006
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗