Uithaal · Blogbericht

Het kampioenenbal toont geen kampioenenvoetbal

Mensen met digitale televisie konden deze week alle acht de Champions League wedstrijden live zien. Helaas, mijn televisie heeft een gewone kabelaansluiting en dus kon ik alleen de wedstrijden zien die de NOS uitzond. Nou, daar wordt een mens niet bepaald vrolijk van. Naast het abominabel slechte…

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

champions-league-logo-117x130Mensen met digitale televisie konden deze week alle acht de Champions League wedstrijden live zien. Helaas, mijn televisie heeft een gewone kabelaansluiting en dus kon ik alleen de wedstrijden zien die de NOS uitzond. Nou, daar wordt een mens niet bepaald vrolijk van. Naast het abominabel slechte commentaar waren de wedstrijden ook het aankijken niet waard.

Neem de wedstrijd tussen Internazionale en Manchester United nu eens. In de eerste helft was het niet eens een wedstrijd. United was de betere partij en had het duel voor rust al moeten beslissen. Inter mag zich gelukkig prijzen dat de club uit Manchester het lef niet had om werkelijk door te drukken. Nu bleef de ploeg op de been en hebben de milanezen zelfs nog zicht op de volgende ronde. Wanneer Adriano in zijn goede vorm had verkeerd, dan had de club uit Milaan mogelijk nog gewonnen ook. Geheel onterecht, maar die ene kans waar men op leek te wachten kwam wel. Godzijdank ging die kans mis ook!

Het lethargische stilstaande voetbal van Internazionale moet Mourinho tot wanhoop hebben gedreven. Ik kan mij niet voorstellen dat de Portugees zijn ploeg had opgedragen zo slecht te spelen. Zijn gezicht sprak boekdelen. De man schaamde zich voor het vertoonde spel van zijn jongens. Toch viel hij de spelers niet af. Op de verplichte persconferentie repte hij met geen woord over het slechte spel van zijn team. In plaats daarvan gaf hij de scheidsrechter onderuit de zak. Niet terecht, maar het leidde de aandacht af van de ploeg. Zijn missie geslaagd en nu hopen dat het over twee weken beter zal gaan.

De wedstrijd tussen Real Madrid en Liverpool was al evenmin een goede wedstrijd. Gevangen in een tactisch steekspel van twee trainers sleepte de wedstrijd zich voort. Liverpool wilde het spel niet maken en hield de ruimtes klein. Real Madrid was niet in staat om het spel te maken. Nu was dat op zich ook te verwachten. Wanneer Liverpool Europees speelt proberen zij de wedstrijd altijd te verzieken met laf en defensief spel. Hopend op die ene counter, corner of vrijetrap. Hetgeen zij iedere keer weer in slagen ook.

Tot overmaat van ramp viel de gewenste goal ook deze keer weer voor Liverpool. Een goal die ons over twee weken tot een soortgelijk duel veroordeeld. Namelijk, een nieuwe tactisch schouwspel waar iedere voetballiefhebber bij inslaap valt. Alleen een snelle goal van Real Madrid kan de wedstrijd op Anfield Road redden. Of die goal ook zal vallen is nog zeer de vraag. De Madrilenen zullen dan beduidend beter moeten spelen. Dat laatste lijkt niet erg waarschijnlijk.

Nee, terugblikkend op een week Champions League voetbal moet geconcludeerd worden dat de uitgezonden wedstrijden tegenvielen. Misschien komt het omdat, het de eerste ontmoetingen waren. Misschien ontbeerde het sommige teams gewoon aan kwaliteit of hadden de clubs hun dag niet. Vast staat dat Real Madrid aan de bak moet wanneer de club doorgang wil vinden in de Champions League. Verder verwacht ik ook nog wel het één en ander van de wedstrijd tussen Manchester United en Internazionale.

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗