Uithaal · Blogbericht

Tien Afrikaanse talenten op het WK 2010

Heel Afrika leeft toe naar de Wereld Kampioenschappen voetbal, die in het zuiden van hun continent wordt gehouden. Al snel zijn wij geneigd om ons te richten op de Europese teams, maar ook de Afrikaanse teams hebben veel talent en de spelers zijn tot op het bot gemotiveerd. Hierbij een overzicht …

Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗

afrikawk2010Heel Afrika leeft toe naar de Wereld Kampioenschappen voetbal, die in het zuiden van hun continent wordt gehouden. Al snel zijn wij geneigd om ons te richten op de Europese teams, maar ook de Afrikaanse teams hebben veel talent en de spelers zijn tot op het bot gemotiveerd.

Hierbij een overzicht van tien talenten (onder de 23 jaar) die wel eens kunnen gaan opvallen tijdens dit prestigieuze toernooi.

1. Taye Taiwo (Olympique de Marseille/Nigeria) Misschien al talent af, met zijn 23 jaar valt hij nog net binnen de leeftijdsgrens om talent genoemd te worden. Zowel bij zijn club Olympique de Marseille als bij het nationale team doet hij het goed. In de eerste door Nigeria gespeelde wedstrijd maakte Taiwo vlak voor tijd uit een vrije trap met een verwoestend schot het enige en daarmee winnende doelpunt tegen Ghana.

2. John Obi Mikel (Chelsea/Nigeria) De defensieve middenvelder van Chelsea heeft nog geen vaste plek binnen de eerste elf maar komt regelmatig aan spelen toe. Toch zijn de Chelsea fans nog niet echt te spreken over John. Wellicht komt dat omdat hij vooral de defensieve rol moet bekleden terwijl zijn kracht ook in het creatieve gedeelte ligt. Jammergenoeg voor Mikel, loopt er bij Chelsea Frank Lampard rond en die krijgt uiteraard de voorkeur. Toch zou ook Mikel zich tijdens het toernooi wel eens kunnen bewijzen op die positie.

3. Alex Song (Arsenal/Cameroon) 'Sing me a Song Alex', is een flauw grapje die pas leuk wordt als je zijn gezicht erbij ziet. Behalve dat hij veel met zijn haar kan, is hij ook erg veelzijdig op het veld. Hij heeft bij Arsenal op bijna alle positie's gespeeld van rechter vleugel verdediger, centrale verediger, verdedigende én aanvallende middenvelder en zelfs vleugelaanvaller. Een bijzonder speler met veel potentie die er snel achter moet komen wat nu zijn echte positie wordt, zodat hij een basisplek kan veroveren bij de Gunners.

4. Jonathan Quartey (Kaizer Chiefs/Ghana) Grote sterke 20 jarige verdediger die nog niet erg bekend is onder het grote publiek omdat hij nog niet in Europa speelt. De eerste aanbiedingen heeft hij afgeslagen om zich eerst verder te kunnen ontwikkelen en niet het hele begin van zijn carrière op de bank te blijven zitten. Dit duidt ook nog op een sterke persoonlijkheid. De verwachting is dat hij binnenkort naar Engeland vertrekt.

5. Isaac Promise (Nigeria/Trabzonspor) Prachtige achternamen hebben die Afrikanen vaak, zo ook Isaac Promise. Deze 'belofte' heeft het als aanvoerder van Nigeriaanse Olympische team in 2008 eigenlijk al gemaakt. Het wachten op de volgende stap in zijn carriere moet bijna wel voorbij zijn want hij doet het gewoon goed bij zijn Turkse werkgever Trabzonspor. Promise is een goed meevoetballende nummer 9 met een volwassen tactisch inzicht. Misschien iets voor de Nederlandse topclubs?

6. Stephan Mbia (Rennes/Cameroon) Geruchten gaan dat hij wellicht naar Arsenal zou vertrekken waar hij zijn landgenoot Alex Song zou vergezellen. Dat zou een geweldige stap in zijn carrière kunnen zijn. Voorlopig moet hij nog zien te bewijzen bij het Franse Stade Rennais, al gaat dat deze all-rounder vrij gemakkelijk af.

7. Yao Kouassi Gervinho (Le Mans/Ivory Coast) Heeft in het verleden, toen hij nog voor Beveren speelde, een aanbod van FC Utrecht afgeslagen. Na de degradatie van de Belgische club vertrok hij naar het Franse Le Mans. Hij wordt gezien als een enorm talent in de aanval en langzamerhand stapelen de aanbiedingen van topclubs zich op. Ook in het nationale team zou hij niet misstaan ware het niet dat hij moet opboksen tegen jongens als: Baki Kone, Drogba, Kalou, Sanogo, Sekou Cisse, Arouna Kone, Dindane etc...

8. Andre Ayew (OM/Ghana) De zoon van Abedi Pele, Afrikaans voetballer van het jaar in 1991, 1992 en 1993. Ook zijn neef en broers zijn professioneel voetballer geworden. Het voetballen zit hen duidelijk in het bloed. Toch is Andre Ayew klein van stuk. Dit wordt gelijk ook gezien als één van zijn weinige nadelen. De allround spits die zowel aan de zijkant als in de punt van de aanval goed uit de voeten kan.

9. Clifford Mulenga (Zambia/Bidvest Wits) De ster uit Zambia en ook verkozen tot 'Best Young Player' in Afrika. Deze dribbelaar wordt vaak vergelelen met Ryan Giggs wat al genoeg zegt over zijn balbehandeling. In clubverband scoort hij vrij weinig maar voor Zambia's nationale elftal gaat dat al beter. Ook Mulenga zou wel eens de ster van de wereldbeker kunnen worden.

10. Anthony Annan (Rosenborg/Ghana) Ghana komt met een geweldig middenveld, dat staat vast: Appiah, Essien en Muntari. Maar volgens kenners zou deze Annan nog beter worden dan Essien en tijdens het WK de oude benen van Appiah wel eens kunnen gaan vervangen.

En wie weet, kan de jonge Feyenoorder Kermit Erasmus zich wel in de kijker spelen bij Zuid-Afrika? Hij werd in Afrika beschouwd als een van de grootste talenten. Met zijn 19 jaar heeft hij natuurlijk nog wel wat jaartjes te gaan om zich verder te ontwikkelen, maar je weet maar nooit.

Heb jij nog tips voor aanstormende talenten? Post ze in de comments of stuur het op als gastartikel!

Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗