De ideale trainer voor Ajax is gevonden!
Oorspronkelijke publicatie ↗ · Bewaarde oorspronkelijke brongegevens (gzip) ↗
Ronald Koeman, Co Adriaanse, Frank Rijkaard, Danny Blind, Gertjan Verbeek, Frank de Boer, Ron Jans, Morten Olsen, Michael Laudrup, Steve McClaren en Dick Advocaat zijn allemaal namen die door de wandelgangen hebben gegalmd na het vertrek van Marco van Basten. Maar wie wordt het?
De technische staff en het bestuur van Ajax heeft momenteel een pittig dilemma, want mochten ze een lijstje gehad hebben met mogelijke opvolgers van Van Basten, de meeste namen konden ze al vrij snel een streep door trekken.
Koeman gaat naar AZ, Adriaanse heeft net als Rijkaard bedankt en ga zo maar door. De klus aankunnen én het zien zitten blijkt een lastige combinatie te zijn. De kans is daarom groot dat er naar het buitenland wordt gekeken, maar naar wie dan?
Of... toch niet. Zondag zei Foppe de Haan voor de camera's van RTL7 het volgende: "Ik ben op zich niet van plan een club te doen. Ik ben ook niet benaderd. Normaal ben ik redelijk resoluut in de dingen die ik wil en vind, maar nu ben ik toch wel een beetje wispelturig", aldus de Fries na de geruchten voor een mogelijk trainerschap bij Ajax.
En misschien is Foppe wel de perfecte match met de nu nog rommelige selectie van de Amsterdammers. Foppe behoort zonder twijfel tot de meest ervaren trainers van Nederland. Ooit, in een ver verleden, toen Willem van Hanegem zijn cursus Coaches Betaald Voetbal ging halen kreeg hij les van...jawel, Foppe de Haan.
Ajax hoeft dus helemaal niet langer te zoeken, ze moeten alleen de 65-jarige oefenmeester zien over te halen om het avontuur nog één keer aan te gaan.
Open de volledige museumweergave met reacties en archiefversies ↗